Strona główna SMIL Strona główna SMIL

SMIL na 8 Międzynarodowym
Pikniku Góraszka 2003

VIII Międzynarodowy piknik lotniczy w Góraszce odbył się 15.05.2003. Orgnizatorem tej imprezy była, jak co roku, Fundacja Polskie Orły Zbigniewa Niemczyckiego. W imprezie uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Program pikniku składał się z następujących bloków tematycznych:

  • Pokaz statyczny samolotów
  • Pokazy w locie
  • Prezentacje stoisk
Ju-52
Piękna Ciotka Ju
Pociaki
Poczciwe Pociaki: jeden duży, drugi mały
 
Bies
Obiekt marzeń każdego lotnika: TS-8 Bies

Główną atrakcją publiczności były brawurowe loty Węgra Petera - Besenyea Mistrza Świata w Akrobacji Samolotowej, który swym pilotażem zachwycił publiczność jednocześnie pokazując jak można oszukać prawa mechaniki lotu. Na imprezę przyleciał także historyczny samolot Junkers Ju-52 zbudowany w 1936 roku. Pokazy zespołu akrobacyjnego Żelazny, a także loty koszące zabytkowe samolotów TS-8 Bies to tylko ważniejsze elementy pokazów.

Bleriot
Oryginalny Bleriot z 1910r. ze Szwecji
Orka
Duże zainteresowanie wzbudzała najnowsza konstrukcja pana Margańskiego
Sokół
Dynamiczny pokaz śmigłowca Sokół

Góraszka to nie tylko pokazy, to także prezentacja stoisk firm, instytucji oraz stowarzyszeń bezpośrednio związanych z lotnictwem. To doskonałe pole do promowania swojej działalności. W otoczeniu takich sław, jak Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Lockheed Martin czy prywatne firmy lotnicze z Podbsekdzia znalazło się także Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa.

Namiot
U nas ludzi nie brakowało
Namiot
Czekamy!!!
Namiot
Co można widzieć w takiej strukturze?

To właśnie na VIII Międzynarodowym Pikniku Lotniczym w Góraszce SMIL po raz pierwszy zaprezentował się publicznie. Na naszym stoisku prezentowaliśmy elementy struktur płatowców, modele tunelowe samolotów EM-10 "Bielik" i YCC-001 "Karat", najważniejsze technologie w budowie samolotów, inżynierskie oprogramowanie oraz nasze ciekawe projekty. Największe zainteresowanie spośród wystawionych eksponatów wzbudził kadłub szybowca PW-5 Smyk (po próbach statycznych).

Namiot
Chwilowo pusto...
Namiot
...i do pracy!
Namiot
Michał Urbańczyk omawia budowę struktury kompozytowej
Powrót do Kroniki
www.smil.org.pl | mapa strony | e-poczta
Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa
al. Krakowska 110/114 bud. S pok. 12; 02-256 Warszawa
Wersja polska